Renowacja oddziału kardiologii i inauguracja nowej pracowni w Miejskim Szpitalu Bydgoskim

Otwarto zmodernizowaną sekcję kardiologiczną w bydgoskim szpitalu miejskim, którą teraz dekorują imponujące dzieła sztuki wykonane przez studentów miejscowego liceum plastycznego. Wielospecjalistyczny Szpital Miejski w Bydgoszczy jest teraz miejscem, gdzie pacjenci mogą korzystać z odświeżonej przestrzeni oddziału kardiologii, konkretnie sekcji kardiologii inwazyjnej.

Przez ostatnie dni, pacjenci mieli okazję doświadczyć ulepszonych warunków zgromadzonych na jednym piętrze, które obejmują odnowione sale dla pacjentów z przyłączonymi pomieszczeniami sanitarnymi, pokój do testów wysiłkowych oraz gabinet zabiegowy. Prace remontowe nie ograniczyły się tylko do funkcjonalności, ale także skupiły na estetyce – zarówno korytarz jak i pomieszczenia na piętrze ozdobione zostały obrazami stworzonymi przez uczniów bydgoskiego Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego.

Te artystyczne dodatki wywołały szereg komplementów ze strony personelu szpitala, którzy wyrażają swoje uznanie dla talentu i pracy, jaką młodzi artyści włożyli w tworzenie tych dzieł sztuki. Dzięki temu miejsce to stało się nie tylko miejscem leczenia, ale także ekspozycją sztuki.