Aktualności z regionu: Rolnicze protesty paraliżują ruch na drogach dk 80, S5, dk 10, dk 25

Według najnowszych informacji przekazanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, protestujący rolnicy spowodowali zablokowanie kilku dróg w regionie. Są to m.in. drogi dk 80, S5, dk 10, dk 25. Funkcjonariusze policji podjęli działania, aby zapewnić odpowiednie objazdy dla uczestników ruchu drogowego.

Rolnicy zorganizowali demonstracje na kilku odcinkach dróg. Pierwszy z nich to dk 80 na odcinku Bydgoszcz – Toruń w Strzyżawie (km 18+300). Zablokowanie drogi miało miejsce około godziny 2:00 i przewiduje się, że utrudnienia mogą trwać do 24 godzin. Został wyznaczony objazd przez Ostromecko.

Demonstrujący przerwali również ruch na drodze S5 na odcinku między węzłem Maksymilianowo a węzłem Bydgoszcz Zachód w Tryszczynie. Blokada drogi została wprowadzona około godziny 3:00 w obydwu kierunkach i według prognoz, utrudnienia potrwają również całą dobę.

Zablokowane zostały również odcinki S5 między węzłami Pruszcz a Trzeciewiec oraz Trzeciewiec a Gruczno. W obu przypadkach przewiduje się, że utrudnienia potrwają 15 godzin.

Kolejna blokada miała miejsce na węźle Rogowo na drodze S5. Droga została zablokowana na 10 godzin, od 11:00. Policja wyznaczyła objazd przez łącznicę i rondo, umożliwiając powrót na S5.

Protest rolników wpłynął również na ruch na drodze dk 10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń w Przyłubiu (km 289+000) oraz między Toruniem a Lipnem w Lubiczu oraz w Czernikowie, w obu kierunkach. Zablokowanie dróg nastąpiło około godziny 3:00 i utrudnienie ma potrwać 24 godziny oraz 15 godzin odpowiednio.