Kolizja tramwaju z samochodem osobowym spowodowała utrudnienia w ruchu

W czwartkowe popołudnie, 20 czerwca, około godziny 14 doszło do nieprzyjemnego zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu ulic Garbary i Naruszewicza w Bydgoszczy. Kolizja, w której brały udział tramwaj i samochód osobowy, spowodowała znaczące utrudnienia w ruchu miejskim. Sytuacja wymagała tymczasowego przekierowania tramwajów na pętlę Wilczak. Na szczęście interwencja służb została szybko zakończona.

Nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce na torowisku tramwajowym położonym za mostem Władysława Jagiełły. W kolizji uczestniczył tramwaj obsługujący linię numer 9, który zmierzał w stronę ulicy Focha. Niestety kierunek do centrum miasta był zablokowany przez pojazdy biorące udział w wypadku, co skutkowało koniecznością przekierowania tramwajów jadących do dworca na pętlę Wilczak. Samochód osobowy, który brał udział w kolizji, został zakleszczony pod wagony tramwajowe.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez mł. asp. Krzysztofa Bratza z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, kierujący pojazdem marki Toyota był sprawcą zdarzenia. Nieprawidłowo zinterpretował znak drogowy B-20 (stop), co było bezpośrednią przyczyną kolizji. Po zakończeniu czynności służby policyjne nałożyły mandat na kierowcę i zatrzymały dowód rejestracyjny jego pojazdu.

Na szczęście, już przed godziną 16 sytuacja wróciła do normy. Służby zakończyły swoje czynności na miejscu zdarzenia, a tramwaje wróciły na swoje regularne trasy. Pomimo poważnego wyglądu kolizji, nie było konieczności udzielania pomocy medycznej na miejscu – zarówno kierowca samochodu, jak i motorniczy tramwaju, jak również pasażerowie obu pojazdów opuścili miejsce zdarzenia bez zgłaszania problemów zdrowotnych.