Koronawirus w województwie kujawsko-pomorskim

Statystyki wskazują, że najwięcej zakażeń w województwie kujawsko-pomorskim wystąpiło w jego stolicach, to znaczy w Bydgoszczy i Toruniu. W mniejszych miastach zarażeń odnotowuje się dużo mniej. W regionie nadal nie ma ani jednego powiatu objętego tzw. „czerwoną strefą”.

Wysoka śmiertelność

W województwie kujawsko-pomorskim zarażeń było stosunkowo mało w porównaniu do innych województw. Niestety, śmiertelność jest dużo wyższa niż średnia krajowa. Wynika to z faktu, że w Bydgoszczy i Toruniu ogniska zakażeń wystąpiły w miejscach, gdzie przebywali mieszkańcy o obniżonej odporności (szpitale, placówki zdrowotne). W dwóch stolicach kujawsko-pomorskiego odnotowano aż 343 zakażenia, czyli 41% przypadków całego województwa.

Niechlubne TOP 10

Do powiatów z największą liczbą przypadków koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim należą Bydgoszcz (176 przypadków), Toruń (167 przypadków), powiat chełmiński (74 przypadki). Niechlubne TOP 10 zamyka powiat lipnowski, w którym odnotowano zaledwie 25 przypadków. W porównaniu do innych miast w Polsce zakażeń w kujawsko-pomorskim jest i tak dość mało.

Obostrzenia

Warto pamiętać o tym, aby nadal przestrzegać obostrzeń sanitarnych, szczególnie po rozpoczęciu nowego roku szkolnego. Koronawirus jest z nami już od ponad pół roku. Niektórzy zapominają o tym, by dbać o swoje zdrowie i chronić nie tylko siebie, ale również innych. Zaleca się stosowanie środków ochrony osobistej (maseczki, przyłbice), zachowanie dystansu społecznego oraz dbanie o higienę (częste mycie rąk oraz dezynfekcja).