Uratuj pszczoły z CH Focus

CH Focus zaangażowało się w działalność charytatywną na całego! Akcją ULEpszamy otaczający nas świat galeria chce podwoić dobro. Skorzystają pszczoły oraz podopieczni bydgoskiej Fundacji Nowe Pokolenie. Każdy kto chciałby dołożyć swoją cegiełkę, może dokonać symbolicznej wpłaty w zamian za słoiczek miodu.

Gdzie odbędzie się akcja ULEpszamy?

Akcja odbędzie się 5 września i potrwa od 12.00 do 18.00. Każdy, kto będzie chciał wziąć w niej udział musi przyjść tego dnia na dach CH Focus w Bydgoszczy. Miejsce nie jest przypadkowym wyborem. Wszystko odbywa się na dachu z tego względu, że na szczytach miejskich budynków powstaje coraz więcej pasiek. Dzięki temu populacja pszczół na świecie jest sukcesywnie powiększana. Rok temu z taką inicjatywą wyszło CH Focus, a dziś mieszka tam już prawie 360 tys. pszczół, które zajmują sześć uli. Od momentu, gdy pomysł wszedł w życie udało się zebrać już 90 kg miodu wielokwiatowego.

Na co zostanie przeznaczona kwota zebrana podczas akcji?

Zebrane pieniądze wspomogą wyposażenie sal, w których z opiekunami pracują dzieci z autyzmem. Dzięki zakupionemu sprzętowi rehabilitacja podopiecznych będzie jeszcze bardziej owocna. Na akcję będą przekazane nie tylko fundusze dane przez wspierających. CH Focus postanowiło, że do każdego kupionego słoiczka dołoży 10 zł, przez co kwota na koniec będzie jeszcze większa. Wydarzenie zyskało już także honorowy patronat. Objął go Piotr Całbecki, Marszałek Województwa kujawsko-pomorskiego.