serce-w-sloiku

Bydgoszcz zaprasza na akcję charytatywną „Ciepło serca w słoiku”

Wczoraj wystartowała 12. edycja bydgoskiej akcji charytatywnej pn. „Ciepło serca w słoiku” zorganizowana przez jadłodzielnię – „Wspólna spiżarnia”. Pomysłodawcą lokalu jest Ireneusz Nitkiewicz, a zebrane cegiełki powędrują do osób potrzebujących i bezdomnych, dzieci i młodzieży z domów dziecka i seniorów.

Bydgoszcz zaprasza wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w charytatywnym przedsięwzięciu, w ramach którego można przynosić różne datki. Może to być żywność długoterminowa (dania instant, makarony, kasze, konserwy, dżemy, herbaty itp.), kosmetyki (szampony do włosów, mydło, płyny do mycia, pasty i szczoteczki do zębów, kremy do rąk, chusteczki higieniczne itp.) i podarunki dla dzieci (zabawki, gry planszowe, kosmetyki, słodycze, odzież itp.).

Pomoc dla dzieci z Domów Dziecka i osób bezdomnych

Akcja potrwa od 25 listopada do 20 grudnia i będzie udostępniać punkty zbiórkowe, gdzie można oddawać przygotowane datki. Zebrane rzeczy zostaną rozdane w jadłodzielni „Wspólna spiżarnia”, mieszczącej się przy ul. Gdańskiej 79. Wszystko otrzymają dzieci z Domów Dziecka i osoby potrzebujące.

Mieszkańcy Bydgoszczy z chęcią wspierają dobroczynny cel i przynoszą do punktów wiele podarków. Jak podaje Ireneusz Nitkiewicz, przyniesionych rzeczy wystarczy dla każdego i na pewno nic się nie zmarnuje – nawet nierozdana żywność, która zawsze na drugi dzień trafia na stoły w bydgoskiej jadłodzielni.

Finał zbiórki „Ciepło serca w słoiku” odbędzie się 25 grudnia o godzinie 11:00 na Placu Wolności w Bydgoszczy. Aczkolwiek ten pomysł nie jest jeszcze do końca pewny. Wszystko zależy od związanych z pandemią obostrzeń. Jeżeli wirus pokrzyżuje plany organizatorom, wydarzenie zostanie przeniesione do „Wspólnej spiżarni” przy ul. Gdańskiej 79.

Bydgoskie punkty zbiórki: Derred – pracownia krawiecka przy ul. Wojska Polskiego 8, Expert Auto przy ul. Dąbrowa 46, Euromaster Landowscy przy ul. Łęczyńskiej 51 i Optyk L.W.Michalscy przy ul. Gdańskiej 28.

Zapraszamy również na https://zlaptaryfe.pl/taxi/bydgoszcz/