oszusci-bydgoszcz

Trzy bydgoszczanki straciły prawie 80 tysięcy złotych. Oszuści wykorzystali metodę „na policjanta”

W ubiegły poniedziałek policjanci z Błonia otrzymali zgłoszenie, że trzy mieszkanki Bydgoszczy zostały oszukane na kwotę 78 tysięcy złotych. Oszuści podawali się za policjantów, skutecznie ograbiając seniorki ze wszystkich oszczędności. Poszkodowane to kobiety w wieku 71, 72 i 78 lat.

71-latka oszukana na 18 tysięcy złotych

Jak podaje rzeczniczka prasowa bydgoskiej policji – kom. Lidia Kowalska, do 71-letniej mieszkanki Bydgoszczy zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policji. Oszust opowiedział bardzo przekonującą historię, nakłaniając kobietę do wykonania przelewu bankowego na wskazany numer konta. Poszkodowana dokonała przelewu na kwotę prawie 18 tys. zł, oddając oszustowi wszystkie pieniądze.

72-latka oszukana na 40 tysięcy złotych

Podobna sytuacja miała miejsce również u 72-letniej bydgoszczanki, która oddała oszustom 40 tysięcy złotych. Oszuści skontaktowali się z kobietą telefonicznie. Jeden z nich podszywał się pod prokuratora, a drugi pod funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Mężczyźni przekonali kobietę, że jej córka miała wypadek samochodowy. 72-latka bez namysłu przelała oszustom określoną kwotę.

78-latka oszukana na 20 tysięcy złotych

Szukający łatwej okazji oszuści zadzwonili także do 78-letniej mieszkanki bydgoskiego Błonia, podając się za funkcjonariuszy policji. Poinformowali seniorkę, że ktoś rzekomo włamał się do jej mieszkania. Z tego względu za niedługo pojawi się u niej policjant w cywilu, aby odebrać pieniądze. Kobieta została oszukana na kwotę 20 tysięcy złotych.

Kiedy kobiety zorientowały się, że padły ofiarą oszustwa, zgłosiły sprawę na policję. Jednak złodzieje już dawno zdążyli zniknąć z pieniędzmi.

Policja przypomina, aby pod żadnym pozorem nikomu nie oddawać swoich pieniędzy. A w przypadku podobnych telefonów, sprawę należy natychmiast zgłosić na komendę.

Jeżeli szukasz więcej podobnych wiadomości, zapraszamy na stronę infograjewo.pl.