Jaka pamiątka bierzmowania będzie odpowiednia?

Sakrament Bierzmowania to niezwykle ważne wydarzenie w życiu nie tylko młodego chrześcijanina, ale i całej jego rodziny. To sakrament, którego przyjęcie jest znacznie bardziej kameralne niż te związane z komunią czy chrzcinami. Warto jednak na tę okazję podarować wyjątkową pamiątkę, która podkreśli fakt, jak istotna jest to uroczystość. W tym wpisie podpowiadamy, jakie pamiątki na bierzmowanie będą odpowiednie.

Prezenty na bierzmowanie

Bierzmowanie jest sakramentem inicjacji chrześcijańskiej, który jest ściśle związany z chrztem. Stanowi on swego rodzaju dowód dojrzałości religijnej. Co warto podarować osobie bierzmowanej z tej okazji? Tradycja mówi, że prezenty na bierzmowanie powinny być powiązane z tematyką religijną – niezależnie od tego, czy są to większe podarunki, czy drobniejsze upominki.

Jeśli poszukujesz odpowiedniej pamiątki bierzmowania, kliknij tutaj. Na stronie znajdziesz oryginalne pomysły na prezent wykonane przez rzemieślników we Włoszech – te upominki z pewnością podkreślą istotę bierzmowania. 

Krucyfiks

Prezentem, który nawiązuje do religijnej dojrzałości, jest krucyfiks. Dlaczego warto podarować go jako pamiątkę bierzmowania? Mimo że wiele osób postrzega krzyż jako znak cierpienia, to również symbol nieskończonej miłości Jezusa Chrystusa do ludzi. Taki prezent może stanowić doskonałe przypomnienie o poświęceniu Zbawiciela.

Krucyfiks skłania wiernych do refleksji nad tym, jak Jezus pokonał śmierć oraz grzech, zwyciężając przy tym nad złem. Taka pamiątka może wspierać osobę, która przyjęła sakrament bierzmowania w trudach dnia codziennego oraz umacniać ją w jej wierze. Krzyż wzmacnia nas w walce z grzechem, dlatego stanowi doskonały upominek z okazji bierzmowania.

Odpowiednią pamiątką będzie również krzyż prezentujący gołąbka pokoju. Taki upominek z ceramiki artystycznej z pewnością zachwyci obdarowywaną osobę. Warto postawić na ręcznie wykonany model, który został stworzony z dbałością o każdy detal. Jeśli krzyż posiada metalowy trójkąt, można go również powiesić na ścianie – w ten sposób będzie przypominał o tak ważnym sakramencie, jakim jest bierzmowanie.

Długopis w pudełeczku z gołębicą

Doskonałą pamiątką bierzmowania może być również długopis w pudełeczku z wizerunkiem gołębicy. Pojawiła się ona po raz pierwszy już w Starym Testamencie – ptak przyniósł Noemu gałązkę oliwną, która oznaczała pokój między Bogiem a ludźmi. Gołębica symbolizuje pojednanie, jak i pokój oraz łagodność. Dodatkowo, miał w nią wstąpić Duch Święty, aby oznaczyć Chrystusa jako Bożego Syna – miało to miejsce podczas chrztu w Jordanie. Długopis w etui z wizerunkiem gołębicy stanowi prezent niezwykle przemyślany, wskazujący na istotę wiary, jak i bardzo praktyczny.

Religijny obraz

Religijne obrazy mogą umacniać w wiarze osobę, która przyjęła sakrament bierzmowania. Z tego powodu stanowią one odpowiednią pamiątkę – dzięki nim pokój może zostać udekorowany dodatkami nawiązującymi do ważnych wydarzeń z życia.

Niezwykle wyjątkowym upominkiem będzie obraz przedstawiający Ducha Świętego pod postacią Gołębicy lub pozostałe religijne postaci. Inną możliwością są plakaty religijne z cytatami – w wyjątkowy sposób ozdobią one wnętrze mieszkania i nadadzą mu unikalnego klimatu. 

Pamiątka z żywicy

Warte uwagi są również pamiątki wykonane z żywicy! Mogą one przedstawiać drzewo oraz biskupie symbole, takie jak księga, pastorał i mitra, jednocześnie być ubogacone kwiatami i delikatnymi kolorami. Ciekawym rozwiązaniem jest także pamiątka w kształcie serca, która posiada dekorację w środkowej części w kolorze srebrnym. Takie niewielkie upominki są przystępne cenowo, a dodatkowo stanowią idealny prezent z okazji bierzmowania.

Biżuteria religijna

Jeśli pragniemy podarować coś, co będzie codziennie towarzyszyło osobie, która przyjęła sakrament bierzmowania, warto zdecydować się na religijną biżuterię. Odpowiednim wyborem będzie klasyczny łańcuszek z medalikiem, który stanowi subtelny dodatek, przypominający o istocie wiary w naszym życiu. Jeśli jednak preferujemy drewnianą biżuterię, możemy wybrać drewnianą bransoletkę religijną. Biżuteria religijna może stanowić wyjątkową pamiątkę bierzmowania – warto zdecydować się na personalizowaną dedykację, która nada wyjątkowości całemu upominkowi.

Bierzmowanie to niezwykle szczególna uroczystość, której istotę warto podkreślić przemyślanym upominkiem. Zanim wybierzemy daną pamiątkę, powinniśmy dokładnie przemyśleć decyzję. A jeśli nie mamy pewności, który prezent będzie najlepszy, warto poprosić o radę zaufane nam osoby.