Festiwal Muzyki Tradycyjnej i Ludowej Ethniesy 2023

Po zimowym okresie wybierz się na festiwal pełen życia i miłości. To zdecydowanie dobra propozycja tuż przed rozpoczęciem wiosny!

 

Już w marcu w dniach 16.03.2023 – 19.03.2023 odbędzie się wyjątkowy Festiwal Muzyki Tradycyjnej i Ludowej Ethniesy 2023. Będzie to już dziesiąta edycja tego przedsięwzięcia. Lokalna społeczność w Bydgoszczy określa realizowany festiwal „festiwalem miłości”. W trakcie tego wyjątkowego wydarzenia pojawi się wiele wielbicieli muzyki. W tym roku hasłem przewodnim przedsięwzięcia będzie właśnie „miłość”.

W tym roku obchodzimy jubileuszową edycję tego przedsięwzięcia artystycznego. Wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu odbędą się w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Na scenie publiczność zobaczy takich artystów jak np. Dakha Brakha, Księżyc, Adam Strug, Babadag, Marala, Metthew Halsall, Yegor Zabelov, 5’nizza (Piatnica), Gulaza, Tołhaje, Kapela Maliszów, Marala, Libelid, Beriozkele, Tęgie Chłopy, Lautari, Maniucha i Ksawery, Żywizna, Niewte, Wowakin Trio.

Warto zaznaczyć, że ten niezwykły festiwal jest realizowany przez pomysłodawczynię i koordynatorkę przedsięwzięcia Dominikę Kiss-Orska.