Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Bydgoszczy

Weź udział w Orszaku Trzech Króli! Orszak to już tradycja w naszym mieście. Nie może Cię zabraknąć w trakcie tego ważnego święta.

Już 6 stycznia 2023 roku w całym państwie obchodzone będzie święto Trzech Króli. Z tej okazji ulicami miast przejdzie kolorowy orszak. Także w naszym mieście zostało zaplanowane przejście Orszaku Trzech Króli. Orszak organizowany jest w celu upamiętnienia Objawiania Pańskiego. W czasie pochodu uczestnicy zazwyczaj przebierają się za pasterzy, anioły, diabły, królów, nadworne damy itp. Czołowymi postaciami orszaku są oczywiście trzej królowie Kacper, Melchior i Baltazar oraz Święta Rodzina, czyli Maria, Józef i dzieciątko Jezus.

Orszak przejdzie ulicami Bydgoszczy już po raz dziesiąty. Tegoroczny orszak realizowany jest pod hasłem „Niechaj prowadzi nas gwiazda”. Wydarzenie rozpocznie się tradycyjną mszą świętą w Bazylice św. Wincentego a Paulo. Na schodach Bazyliki zostanie również odegrana symboliczna scenka „Dwór Heroda”. Orszak wyruszy z Bazyliki w stronę Starego Rynku.