W Bydgoszczy powstaną nowe tężnie

Mieszkańcy miasta w zeszłym roku zagłosowali na projekt tężni, który ostatecznie wygrał w ramach zaproponowanych projektów Budżetu Obywatelskiego. Dokumenty na realizację przedsięwzięcia zostały już podpisane.

W naszym mieście zostaną wzniesione dwie nowe tężnie. Jedna zostanie umieszczona w Starym Fordonie, natomiast druga powstanie w Myślęcinku. Tężnia w Myślęcinku zostanie zlokalizowana w miejscu starej fontanny na Różopolu. Wiadomo już, że wokół tężni zostanie postawionych 20 drewnianych ławek, stojaki rowerowe i kosze na śmieci. Tężnie zostaną też udekorowane ozdobnymi krzewami.

W celu realizacji przedsięwzięcia podpisano już wymagane umowy z wykonawcami tj. firmą Yardo Blue. Wskazane przedsiębiorstwo wskazało najkorzystniejszą ofertę. Całkowity koszt inwestycji oszacowano na prawie milion złotych. Oszacowano również czas realizacji przedsięwzięcia, który określono na około pół roku. Ponadto obiekty będą również objęte, aż 7-letnią gwarancją.

Budowa tężni nie jest przypadkowa, otóż o ich postaniu zadecydowali mieszkańcy miasta Bydgoszcz podczas głosowania na zakwalifikowane projekty w Budżecie Obywatelskim.