Świętujemy „Tłusty Czwartek”!

Przyszedł czas na słodkie pokusy! Właśnie dziś wielu z nas może pozwolić sobie na znacznie więcej słodyczy niż na co dzień.

 

Dziś świętujemy „Tłusty Czwartek”. To wyjątkowy czas dla wszystkich smakoszy słodyczy. W tym wyjątkowym dniu można pozwolić sobie na zdecydowanie więcej niż zawsze. Klienci zamawiają słodkości z lokalnych cukierni w ilościach hurtowych! Oczywiście jak każdego roku w tym dniu królują pączki. Uznaniem cieszą się również chruściki.

Mieszkańcy Bydgoszczy uwielbiają pączki z nadzieniem różanym, z dżemem, z marmoladą, a także z czekoladą. Poza tym pączki muszą być koniecznie lukrowane lub posypane cukrem pudrem. Ta słodycz i to w dodatku świeżo wyciągnięta z pieca po prostu rozpływa się w ustach! Jeśli jeszcze nie skosztowałeś chociażby jednego pączka czym prędzej udaj się do najbliższej cukierni!

W Bydgoszczy znajduje się wiele cukierni, wśród popularnych można wyróżnić takie punkty jak: Cukiernia Sowa, Cukiernia Staropolska, Cukiernia Małgosia, Cukiernia Chmielewscy, Cukiernia Magnolia, Cukierni Katarynka, Cukiernia Kokosanka, Słodkie Pokusy.