Wsparcie Bazyliki dla potrzebujących

Rozdano świąteczne paczki w celu wsparcia najbardziej potrzebujących z naszego regionu.

Już za tydzień w całym państwie świętować będziemy Wielkanoc! To czas, w którym chrześcijanie celebrują wyjątkowy czas zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. W tym czasie w domach gospodynie przygotowują najróżniejsze tradycyjne potrawy. Niestety są w naszym regionie domy, w których stół nie będzie zastawiony ze względu na trudną sytuację materialną.

W związku z powyższym, dzisiaj w bazylice w Bydgoszczy przygotowano specjalne, wielkanocne śniadanie z myślą o potrzebujących, których nie stać na żywność lub spędzających święta samotnie. Wolontariusze z naszego regionu na nadchodzący czas przygotowali dla potrzebujących ponad 750 sztuk paczek. W paczkach znajduje pożywienie oraz słodkie przysmaki.

Bydgoska bazylika organizuje spotkania integracyjne z potrzebującymi ludźmi dwa razy w roku. W okresie przed Bożym Narodzeniem oraz na Wielkanoc. W tym czasie potrzebujący mogą liczyć na świąteczne paczki, ciepły posiłek oraz dobre słowo. Z decydowanie tego typu inicjatywy są potrzebne w naszym regionie.