Atrakcje na nadchodzący weekend w Bydgoszczy

Nie masz jeszcze planów na nadchodzący weekend? Sprawdź jak dobrze spożytkować wolny czas.

 

W dniach piątek, sobota i niedziela odbędzie się Millennium Docs Against Gravity. Będzie to już 20. edycja tego przedsięwzięcia realizowana w naszym mieście. Dnia 9 maja, o godzinie 9:00 w BCOPW przy ulicy Gdańskiej 5 zostanie zorganizowane spotkanie dotyczące tematyki przyrody i różnorodności w naturze. Spotkanie przeznaczone jest dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat oraz opiekunów.

W nadchodzący weekend odbędzie się również Festiwal Architektury. Wydarzenie zostanie zrealizowane dnia 12 maja w piątek, o godzinie 10:00. Festiwal zostanie przeprowadzony w Młynach Rothera przy ulicy Mennica 10. Będzie to wyjątkowy dzień spędzony z reprezentantami Politechniki Bydgoskiej. Podczas festiwalu odbędą się warsztaty dla uczniów ze szkół podstawowych i średnich. Zrealizowane zostaną również liczne wykłady i wernisaż.

To jeszcze nie wszystko! W piątek i sobotę odbędzie się Festiwal Piwa Beergoszcz. Wydarzenie będzie miało miejsce na Wyspie Młyńskiej. Start imprezy zaplanowano na godzinę 15:00. Osoby kochające musciale będą mogły wybrać się na musical „Matylda”. Musical zostanie zaprezentowany w Teatrze Kameralnym przy ul. Grodzkiej 14 w Bydgoszczy.