Gospodarka w Bydgoszczy

Nasze miasto bez wątpienia w naszym regionie jest ważnym centrum przemysłowym i handlowym. W Bydgoszczy funkcjonuje wiele firm z najróżniejszych branż, jak np. przemysł spożywczy, meblarski, chemiczny, metalowy, drzewny, odzieżowy, maszynowy, usług finansowych oraz IT.

Na przestrzeni minionych lat zauważalny jest dynamiczny rozwój naszego miasta. Gospodarka Bydgoszczy jest bardzo zróżnicowana, co daje duże możliwości dla pracowników z różnych dziedzin. Zauważalny jest również spadek stopy bezrobocia.

Bydgoszcz jest bardzo dobrze położna. Jest ważnym węzłem komunikacyjnym, ponieważ znajduje się na skrzyżowaniu dróg międzynarodowych oraz krajowych. Znajduje się tutaj również lotnisko, co dodatkowo ułatwia komunikację. To sprawia, że nasz obszar przyciąga wielu nowych inwestorów.