Ścieżki rowerowe w Bydgoszczy

W naszym mieście i okolicach znajduje się wiele atrakcyjnych ścieżek rowerowych. Sprawdź, gdzie warto wybrać się na rower!

W Bydgoszczy istnieje wiele ścieżek rowerowych, które umożliwiają zarówno mieszkańcom, jak i turystom korzystanie z miasta na dwóch kołach. Dziś przedstawiamy kilka popularnych tras rowerowych w Bydgoszczy. Na pierwszym miejscu znajduje się Ścieżka Rowerowa Nadnotecka. To jedna z najdłuższych ścieżek rowerowych w Bydgoszczy, biegnąca wzdłuż brzegów rzeki Noteć. Trasa oferuje piękne widoki i można nią dojechać do pobliskiego miasta Nakło nad Notecią.

Ścieżka Rowerowa Brda to kolejna atrakcyjna propozycja. Ta trasa rowerowa prowadzi wzdłuż rzeki Brdy, przechodząc przez malownicze tereny zielone i obszary rekreacyjne. Jest to idealna trasa dla miłośników natury i krajobrazów. Często przemierzana jest także ścieżka rowerowa wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Trasa oferuje piękne widoki na wodę i otaczającą przyrodę. Można nią dojechać do pobliskich miejscowości, takich jak Nakło nad Notecią czy Inowrocław.

Ścieżka Rowerowa Wzdłuż Brdyujścia to kolejna propozycja. Trasa ta prowadzi wzdłuż ujścia rzeki Brdy do Wisły. Można nią przejechać przez obszar Bagien Lubickich, który jest rezerwatem przyrody. Trasa Rowerowa Wzdłuż Jeziora Jezuickiego – ta trasa rowerowa prowadzi wokół Jeziora Jezuickiego w Bydgoszczy. Oferuje piękne widoki na jezioro oraz okoliczne tereny zielone.

Zdecydowanie zainteresowani mają z czego wybierać! Polecamy rowerowe wycieczki!