Ojciec ofiary pobicia poszukuje sprawiedliwości

Ryszard Chrobotka przekonuje, że udało mu się zidentyfikować i zdobyć informacje na temat kilkunastu osób, które mogą być uwikłane w brutalne pobicie jego syna. Akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom ostatecznie trafił do sądu. Pozostałe osoby niepełnoletnie zostaną rozliczone przez sąd rodzinny. Ojciec tragicznie zmarłego 26-latka opowiada o tym, jak groźby i agresja dotknęły również jego samego.

Twierdzi on, że prokurator nie zadbał o należyte zabezpieczenie dowodów – narzędzi, którymi zaatakowano jego syna. Ponadto, odpowiednie badania toksykologiczne nie zostały wykonane na podejrzanych, a jedynie na ciele Jakuba, ofiary ataku. Ryszard Chrobotka podkreśla, że wyniki badań wykluczyły obecność alkoholu oraz środków odurzających w organizmie jego zmarłego syna.

Ojciec Jakuba podjął próbę obalenia postępowania prokuratury, składając skargę na prokuratora. Sąd jednak tę skargę oddalił, uznając przeprowadzone postępowanie za prawidłowe. Ryszard Chrobotka nie zgadza się z tą decyzją, w dalszym ciągu poszukując sprawiedliwości dla swojego syna.