Szukają nauczycieli przed wrześniem: Bydgoszcz z 270 wolnymi miejscami pracy w szkołach

Wprawdzie dopiero co zakończył się rok szkolny, jednak kierownicy placówek oświatowych i pracownicy administracji zaczynają już planować nadchodzący wrzesień. Jak informuje wydział edukacji, poszukiwani są przede wszystkim nauczyciele specjalizujący się w przedmiotach zawodowych, naukach ścisłych, a także języku angielskim. W Bydgoszczy na chwilę obecną można znaleźć aż 270 wolnych etatów dla pedagogów.

Jarosław Jagodziński, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 56 w mieście Bydgoszcz, uważa, że miniony okres nauki był stosunkowo spokojny, co jest sytuacją nie spotkaną od kilku lat. Pandemia wydaje się być już za nami, co pozwala na powrót do normalności w funkcjonowaniu szkół. Wcześniejsze problemy związane z napływem uchodźców z Ukrainy dotyczyły głównie poprzedniego roku szkolnego, więc obecne dni nauki przebiegają bez większych zakłóceń. Dyrektor liczy na to, że ta tendencja utrzyma się nadal.

Podobne spostrzeżenia ma dyrektorka Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Bydgoszczy, Magdalena Buszman. Podkreśla, że choć ostatni rok był spokojniejszy, wiele wydarzeń miało miejsce w oświacie bydgoskiej. Dyrektorka cieszy się z faktu, że szkoły coraz chętniej angażują się w różnorodne inicjatywy, takie jak konkursy, olimpiady czy konferencje. Zależy jej na tym, aby powrócić do stanu sprzed pandemii i umożliwić uczniom pełne uczestnictwo w życiu swoich placówek oświatowych.