Ułatwienia w podróżowaniu komunikacją miejską do miejsc wypoczynku w Bydgoszczy i okolicach

Zmiany wprowadzone w systemie komunikacji miejskiej w Bydgoszczy sprawiają, że mieszkańcy miasta i okolic mają teraz większe możliwości dotarcia do popularnych destynacji rekreacyjnych. W czasie trwania wakacji, nawet podczas dni wolnych od pracy, będzie można skorzystać z autobusu do Borówna. Ponadto, powrócą wydłużone trasy linii autobusowej nr 82, które umożliwią dojazd do Myślęcinka. Jest to znakomita informacja dla osób pragnących spędzić czas nad jeziorem czy odpocząć w okolicznych ogrodach działkowych.

W trakcie letniego sezonu urlopowego, czyli od 24 czerwca aż do końca sierpnia, zostaną wprowadzone dodatkowe kursy autobusowe kursujące w soboty, niedziele oraz święta. Te nowe połączenia będą obsługiwać trasy z Bydgoszczy do pobliskiego Borówna oraz Dobrcza.

Podróżujący będą mogli skorzystać z sześciu dodatkowych kursów w obie strony realizowanych przez długie autobusy przegubowe. Ta zmiana ma na celu ułatwić mieszkańcom transport do miejsc wypoczynku i rekreacji, zwiększając tym samym możliwości spędzenia wolnego czasu na łonie przyrody i cieszenia się urokami okolicy.