Wyjątkowy weekend nad Wisłą: przesilenie, początek lata i wiele atrakcji

Przesilenie letnie, najkrótsza noc w ciągu roku, a także rozpoczęcie sezonu letniego to doskonała okazja do spędzenia czasu nad brzegiem Wisły, szczególnie dla entuzjastów Starego Fordonu i Królowej Polskich Rzek. W ramach obchodów tego wydarzenia przygotowano gościnne wystąpienie śródmiejskiego zespołu „Lemara” oraz inaugurację rejsów fordońską łodzią „Wiślaną”.

Z inicjatywą tego niecodziennego wydarzenia występuje Miejskie Centrum Kultury – Barka Lemara we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Starego Fordonu oraz przy wsparciu Miasta Bydgoszczy. Hanna Rzadkosz – Florkowska z owego stowarzyszenia serdecznie zachęca do dołączenia do niesamowitego wiślanego weekendu w Fordonie już od czwartku, kiedy to zabytkowa barka Lemara przycumuje do lokalnego nabrzeża, symbolizując bogatą historię Bydgoszczy związaną z wodami.

W piątkowe popołudnie, o godzinie 18:00, odbędzie się uroczysty chrzest drewnianej łodzi, która będzie pływać po Wiśle, co jest niezwykle istotnym wydarzeniem dla Fordonu. W trakcie ceremonii będzie można posłuchać zespołu Płomienie, bębniarzy oraz o godzinie 20:00 wystąpienie folkowego zespołu Sutari. Całe to przedsięwzięcie ma na celu podkreślenie znaczenia rzek, które łączą różne miejsca i kultury, tak jak Brda wpadająca do Wisły przynosi wiele interesujących doświadczeń i atrakcji.