Agresywny akt wandalizmu na przystanku komunikacji miejskiej w Bydgoszczy

Wieczorem w piątek, 21 lipca 2023, tuż przed 21:00, służby mundurowe z Wyżyn w Bydgoszczy otrzymały alarm dotyczący incydentu dewastacji na lokalnym przystanku autobusowym położonym przy ul. Filmowej. Kiedy dotarli na miejsce zdarzenia, funkcjonariusze mogli potwierdzić ślady dewastacji na jednym z elementów przystanku, podczas gdy zauważyli również odchodzącego z miejsca incydentu mężczyznę.

Za pomocą szybkiej reakcji, policjanci zatrzymali podejrzanego, który okazał się być 21-letnim mężczyzną. Ze zgromadzonych dowodów wynikało, że ten młody człowiek odpowiada za uszkodzenie przystanku poprzez kopanie w płytę pleksi, która oddzielała przystanek tramwajowy od drogi. Pomimo wydawanych przez funkcjonariuszy poleceń, nie wykazywał żadnej reakcji. Co więcej, zachowywał się bardzo agresywnie, obrzucając funkcjonariuszy i przechodniów obelgami.

Teraz ten mieszkaniec Bydgoszczy będzie musiał stanąć przed sądem i odpowiadać za szereg zarzutów, w tym za uszkodzenie mienia oraz ignorowanie poleceń wydanych przez funkcjonariuszy policji podczas trwania interwencji.