Falubaz Zielona Góra przewyższa Abramczyk Polonię w zaciętym meczu

Podczas intensywnego meczu pomiędzy dwoma głównymi kandydatami do finału, Abramczyk Polonia i Falubaz Zielona Góra, kibice byli świadkami pełnej emocji rywalizacji. Wielu fanów z Bydgoszczy z niecierpliwością oczekiwało na ten pojedynek, ze względu na silne ambicje obu drużyn dotyczące awansu do PGE Ekstraligi.

Pierwsze starcie w tym sezonie miało miejsce w Zielonej Górze, gdzie Falubaz okazał się lepszy, pokonując Abramczyk Polonię 50:40. Podczas rewanżu w Bydgoszczy, gospodarze zdawali się mieć przewagę. Pomimo początkowych trudności, Polonia rozpoczęła spotkanie mocno i systematycznie budowała swoją przewagę. Kiedy ta przewaga osiągnęła osiem punktów po dziesiątym wyścigu, wydawało się, że drużyna ma szanse na dodatkowy bonus.

Jednakże, to zawodnicy Falubazu pokazali mistrzowskie umiejętności pod koniec spotkania. Po dwóch podwójnych zwycięstwach doprowadzili do remisu, a następnie w 15. biegu ich niezawodni liderzy – Przemysław Pawlicki i Krzysztof Buczkowski – zapewnili drużynie kolejne zwycięstwo, kończąc mecz wynikiem 47:43 na rzecz Falubazu.

Zawodnicy Abramczyk Polonii razem z bydgoskimi kibicami musieli zaakceptować gorzką porażkę. Mimo to, najważniejsze momenty sezonu nadchodzą wraz z decydującymi rozgrywkami play off pomiędzy Abramczyk Polonią i Falubazem oraz innymi drużynami.