Maksymilian Pawełczak dominuje w Pucharze GKSŻ w klasie 250cc

Pomimo iż Maksymilian Pawełczak był typowany jako główny pretendent do zwycięstwa w Pucharze GKSŻ w klasie 250cc, stopień jego przewagi zapewne przekroczył oczekiwania wielu obserwatorów. Ten młody zawodnik, reprezentujący barwy Polonii Bydgoszcz, zanotował kolejny triumf. W Opolu, podczas wtorkowych zawodów, wygrał on szóstą z dotychczas rozegranych siedmiu rund. Co ciekawe, w całych rozgrywkach udziałowi Pawełczaka towarzyszyły tylko dwa utracone punkty.

Wicemistrz świata w SGP3, Maksymilian Pawełczak, do tej pory zgromadził na swoim koncie imponującą ilość 103 punktów. Wynik ten stawia go na niepodważalnej pozycji lidera, z bezpiecznym zapasem siedemnastu punktów nad drugim zawodnikiem w klasyfikacji. Tym samym znacząco wyprzedza Emila Maroszka, który podczas opolskich zawodów uplasował się tuż za nim, na drugim miejscu.

Ostateczny skład podium w klasyfikacji generalnej dopełnił jeszcze jeden uczestnik – Paweł Sitek reprezentujący TŻ Ostrovii Ostrów. Jego jazda na opolskim owalu przyniosła mu trzecie miejsce. To kolejny dowód na to, że emocje w rywalizacji Pucharu GKSŻ wciąż są na najwyższym poziomie.