Nowy rozdział w efektywności energetycznej: nowoczesna kotłownia gazowa PGE

Grupa PGE, jeden z liderów sektora energetycznego w Polsce, podjęła znaczące kroki w kierunku poprawy jakości powietrza w Bydgoszczy. W ramach swojej najnowszej inwestycji, oddała do użytku cztery nowoczesne, niskoemisyjne kotły gazowe zdolne do wytwarzania ciepła o mocy 9,5 MWt każdy. Te innowacyjne urządzenia umożliwią produkcję ciepła na dużą skalę w sposób ekologiczny i wydajny, co przyniesie korzyści mieszkańcom miasta już w najbliższym sezonie grzewczym.

Kotłownia gazowa jest częścią Elektrociepłowni Bydgoszcz I, należącej do PGE Energia Ciepła. Celem tej strategicznej inwestycji o łącznej mocy około 40 MW jest stopniowe zastępowanie starych źródeł energii nowymi jednostkami, które emitują mniej lub zero szkodliwych substancji. Działania te są częścią trwającej transformacji aktywów ciepłowniczych prowadzonej przez Grupę PGE.

Nowo wybudowana kotłownia będzie dostarczać ciepło do Miejskiego Systemu Ciepłowniczego w Bydgoszczy. To strategiczne działanie zapewni stabilność dostaw ciepła dla wielu gospodarstw domowych w mieście, co jest kluczowe dla komfortu życia jego mieszkańców.