Transformacja plaży w Wierzchucicach: Rewitalizacja przynosi nowe atrakcje turystyczne

W pełni zaangażowany proces odnowy plaży w malowniczej miejscowości Wierzchucice, koło Bydgoszczy, przynosi pierwsze rezultaty. Poprzez dodanie nowych pomostów do swojej oferty, popularne miejsce do kąpieli pod Bydgoszczą zyskuje na atrakcyjności. Jednakże, to dopiero początek serii zmian mających przekształcić to urokliwe miejsce w gminie Sicienko w zorganizowane i strzeżone kąpielisko.

Wierzchucice leży 25 km od Bydgoszczy i charakteryzuje się swoim malowniczym krajobrazem, który zdobi Jezioro Wierzchucińskie Duże. To naturalne piękno sprawia, że jest częścią Obszaru Chronionego Krajobrazu Rynny Jezior Byszewskich. Podczas ciepłych miesięcy, plaża staje się celem wielu wycieczek mieszkańców Bydgoszczy oraz okolicznych miejscowości. Do tej pory, mimo dużej popularności, miejsce nie oferowało ratowników ani żadnej infrastruktury turystycznej, takiej jak wypożyczalnia sprzętu wodnego. Na szczęście, decydenci z gminy Sicienko rozpoznali potencjał tej lokacji i postanowili inwestować w jej rozwój.

Planowane są ambitne plany przekształcenia tego miejsca w pełnoprawne kąpielisko do 2024 roku. Pierwsze działania już zostały podjęte i rezultaty są widoczne na plaży w Wierzchucicach, gdzie pojawiły się nowe pływające pomosty. Inwestycja ta miała znaczny koszt, wynoszący ponad milion złotych, ale jest to zapowiedź dalszych zmian i poprawy standardów tego popularnego miejsca.