Poszukiwany nowy właściciel dla kultowego kina w Bydgoszczy

Już ponad rok minął od czasu, gdy w historycznym budynku kina „Pomorzanin”, znajdującym się w centrum Bydgoszczy, zapanowała cisza i spokój. Mimo licznych prób, nie udało się znaleźć organizacji zainteresowanej prowadzeniem tu działalności o charakterze kulturalnym. Obecnie firma Moderator Inwestycje, będąca właścicielem tego obiektu, rozpoczęła poszukiwania potencjalnego kupca na tę nieruchomość.

„Ten budynek powinien być pełen życia, a jednak przez cały ten czas pozostaje opuszczony,” wyraża swoje obawy pani Katarzyna, jedna z mieszkanek bydgoskiego Śródmieścia. Zauważa, że przyczepiona do drzwi informacja o sprzedaży lub wynajmie budynku zawiera również numer kontaktowy do Grupy Moderator. Pani Katarzyna zastanawia się nad przyszłością tego symbolicznego dla Bydgoszczy miejsca.

„Mam wiele cennych wspomnień związanych z tym kinem. Wydaje mi się naturalne, że powinno ono znowu stać się miejscem regularnych projekcji filmowych,” dodaje pani Katarzyna. Wyraża żal, że pomieszczenia dawnego kina nie są wykorzystywane na cele kulturalne, a jej słowa wyraźnie podkreślają sentyment, jaki bydgoszczanie żywią względem tej ważnej dla nich instytucji.