Zawieszenie rejsów promem „Flisak” z powodu niskiego stanu Wisły

W związku z alarmująco niskim poziomem rzeki Wisły, który uniemożliwia bezpieczne pływanie, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy poinformował o tymczasowym zawieszeniu rejsów promem „Flisak”. Przerwa w działalności promu została wprowadzona od 11 lipca.

Warto przypomnieć, że przed niedawną przerwą prom regularnie wykonywał swoje trasy, jednak nie przewoził samochodów. W komunikacie wydanym przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy 12 lipca, dowiadujemy się, że od dnia poprzedniego, czyli od wtorku 11 lipca, rejsy promu „Flisak” zostały zaprzestane. Stało się to niemożliwe do przekroczenia rzeki Wisły za pomocą tego konkretnego promu, który normalnie kursuje na trasie między Solec Kujawski a Czarnowo. Głównym powodem tej sytuacji jest obniżony poziom wody w Wiśle.

Niestety, to już druga taka sytuacja w krótkim czasie: 13 czerwca bieżącego roku prom Flisak całkowicie zaprzestał kursowania. Wcześniej przez kilka dni podobnie jak teraz nie przewoził samochodów. Przyczyną było tak samo niski poziom rzeki. Na szczęście 17 czerwca normalność wróciła i prom wznowił swoją działalność bez ograniczeń. Przyczyną poprawy sytuacji był wzrost poziomu wody w Wiśle.