Senackie ambicje członków Konfederacji: Krystyny Jarockiej i Jarosława Latawca

Kandydaci do Senatu z listy Konfederacji, Krystyna Jarocka i Jarosław Latawiec, publicznie ogłosili swoje zaangażowanie w sprawy godności jednostki i uproszczenie systemu podatkowego. Są to główne cele, które chcą osiągnąć, reprezentując swoje okręgi.

Informacja o dacie przeprowadzenia wyborów parlamentarnych została oficjalnie przekazana przez prezydenta Andrzeja Dudę 8 sierpnia. Zgodnie z komunikatem, głosowanie odbędzie się 15 października bieżącego roku.

Damian Gastoł, lider bydgoskiego klubu Konfederacji, rozpoczął konferencję prasową w czwartek, zapowiadając „krótką, ale intensywną walkę”. Mówił o rosnącej popularności Konfederacji w sondażach oraz ambitnych planach zdobycia dwóch miejsc w sejmie dla ich regionu. Punktem kulminacyjnym spotkania była prezentacja kandydatów do Senatu.

Krystyna Jarocka, inżynier elektronik i matka dwóch córek oraz babcia czterech wnuków, zamierza startować z okręgu numer 9. Ten obejmuje między innymi powiaty: bydgoski, świecki i tucholski, a także Bydgoszcz jako miasto na prawach powiatu.

Jarocka podczas konferencji prasowej wyraziła swoje zaniepokojenie utratą godności ludzkiej w Polsce. Wskazywała na sytuacje jak obowiązek noszenia masek czy brak możliwości odwiedzin rodziców w szpitalach, gdzie ich dzieci umierały samotnie. Potępiała również sytuację, gdy karetki musiały krążyć między placówkami medycznymi przez kilka godzin, ponieważ żaden szpital nie chciał przyjąć pacjentów. Dla porównania wskazała na Francję i Niemcy, gdzie takie sytuacje nie miały miejsca.