Zapowiedź siódmej odsłony Festiwalu Wisły w Bydgoszczy: atrakcje czekają

Bydgoszcz szykuje się na przyjęcie siódmej edycji Festiwalu Wisły, spektakularnego wydarzenia pełnego różnorodnych atrakcji. Muzyczne występy, przedstawienia teatralne, a nawet możliwość doświadczenia kąpieli w Wiśle – to tylko część z zaplanowanych punktów programu. Oprócz tego, uczestnicy będą mieli okazję do wzięcia udziału w rejsach po rzece oraz odwiedzenia licznych stoisk handlowych i edukacyjnych. Scena festiwalu rozłoży się po malowniczym Starym Fordonie.

Łukasz Krupa, szef Biura Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą, podkreślił kluczową rolę wody w strategii promocyjnej Bydgoszczy. Obszary nad Brdą i Kanałem Bydgoskim regularnie gościły różne imprezy, ale Bydgoszcz jest miastem dwóch rzek. Według Krupy, Wisła była dotychczas pomijana w działaniach promocyjnych, jednak ze względu na trwającą rewitalizację terenów nadwiślańskich oraz organizację Festiwalu Wisły nadszedł czas na powrót Wisły do świadomości mieszkańców. Rozpoznawalna marka Ster na Bydgoszcz związana jest z Wyspą Młyńską i Brdą, ale teraz nadszedł czas na Fordon i Wisłę dzięki Festiwalowi Wisły.

Krupa wyraził również przekonanie, że Festiwal nie ograniczy się jedynie do mieszkańców Starego Fordonu. Wierzy, że inauguralna edycja Festiwalu stanowić będzie początek cyklu wielkich imprez równych rangą popularnemu Sterowi na Bydgoszcz. Wyraził nadzieję, że co roku to wydarzenie przyciągnie mieszkańców całego miasta.