Bydgoszcz: Zamieszanie związane z nowymi znakami o płatnym parkowaniu

Śródmieście Bydgoszczy stało się terenem niepokoju i zamieszania dla kierowców, kiedy nagle pojawiły się tam znaki informujące o płatnym parkowaniu. Zaskoczenie wywołało przekreślenie tych znaków, które wprowadzało chaos na ulice miasta. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wyjaśnił, że decyzję o wprowadzeniu zmian podjęli radni.

Na ulicy Pestalozziego w Bydgoszczy doszło do poważnych zmian, które doprowadziły do zamieszenia. Na wniosek mieszkańców, drogowcy zmienili zasady parkowania na tej wąskiej arterii miasta, co skutkowało utrudnieniami w przejeździe. Dodatkowo, nie jest jeszcze jasne, kiedy ulica stanie się jednokierunkowa, co tylko zwiększa niepewność.

Jednak to nie koniec zmian. Na ulicy Pestalozziego pojawiły się również znaki informujące o przyszłym wprowadzeniu płatnego parkowania. – To jest jakiś skandal – irytuje się jeden z bydgoskich kierowców, który często korzysta z tej ulicy znajdującej się w centrum miasta i będącej jedną z głównych dróg komunikacyjnych.

Zmiana zasad parkowania na tej istotnej dla ruchu ulicy wywołała wiele emocji. Wcześniej, auta zaparkowane były po prawej stronie jezdni, na chodniku. Jak mówi jeden z kierowców – wydawało się, że taka sytuacja nikomu nie przeszkadzała. Pomimo parkujących tam samochodów, chodnik pozostawał wystarczająco szeroki, aby zachować wymagany dystans 1,5 metra.