Elektryczny autobus MAN Lion’s City testowany na ulicach Bydgoszczy

Na drogach miasta Bydgoszcz można obecnie zauważyć nowy przybysz – elektryczny autobus, który jest obecnie testowany. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy prowadzi kampanię pod hasłem „Testuj z nami autobus elektryczny”, aby zachęcić mieszkańców do korzystania z tej nowoczesnej formy transportu. Testy przeprowadzone przez Miejskie Zakłady Komunikacyjne (MZK) odbywają się na różnych trasach w Bydgoszczy, w dniach od 12 do 24 września. W ramach ogółu prób, autobus kursuje na trzech różnych liniach miejskich.

Autorzy projektu traktują te testy jako kolejną szansę dla pojazdów tego typu, a także jako doskonałą możliwość dla mieszkańców miasta Bydgoszcz, by samodzielnie ocenić funkcjonalność i komfort jazdy tym środkiem transportu. Pracownicy zarządu drogowego gorąco zapraszają do skorzystania z okazji i doświadczenia przejażdżki nowym pojazdem.

Sprawdzany model to MAN Lion’s City – autobus zasilany energią elektryczną, napędzany przez dwie centralne jednostki napędowe. Jest to pojazd przegubowy, który oferuje miejsca dla ponad 120 pasażerów, z czego ponad 40 to komfortowe miejsca siedzące. Autobus jest także przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – na całej jego długości znajduje się niskopodłogowość, a podłoga pokryta jest wykładziną antypoślizgową.