Przebudowa śluz na Starym Kanale Bydgoskim dobiega końca

Na dwóch z trzech aktualnie remontowanych śluz Starego Kanału Bydgoskiego pojawiły się już nowe wrota. Do pełnej sprawności musi jeszcze dojść V Śluza zlokalizowana przy ulicy Czarnej Drogi, gdzie obecnie prowadzone są prace konserwatorskie. W planach jest także stworzenie projektu oświetlenia śluz, aby podkreślić ich unikalność nie tylko za dnia, ale i po zmroku. Zapraszamy do śledzenia postępów prac nad renowacją Kanału Bydgoskiego!

Wciąż trwa ostatnia faza prac remontowych wrót trzech śluz znajdujących się na Starym Kanale Bydgoskim. Działania konserwatorskie mają na celu zapewnienie bezpiecznego korzystania z tego ważnego obiektu hydrotechnicznego, który w przeszłości odegrał kluczową rolę dla dynamicznego rozwoju Bydgoszczy. Prace remontowe obejmują wymianę dolnych i górnych wrót w każdej z trzech śluz.

Do tej pory ukończono już renowację IV Śluzy usytuowanej przy ulicy Wrocławskiej oraz VI Śluzy mieszczącej się przy ulicy Bronikowskiego. Prace nad V Śluzą przy ulicy Czarnej Drogi nadal trwają, a dotychczas stare wrota zostały zdemontowane.