Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego mają okazję na przejażdżkę historycznym pociągiem

Przez weekend 7-8 października, mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego będą mieli wyjątkową okazję odbyć podróż historycznym pociągiem. Trasa rozpoczyna się w Toruniu, prowadzi przez Bydgoszcz i kończy w Darłowie. Osoby zainteresowane tym nietypowym wydarzeniem muszą liczyć się z wydatkiem rzędu 650 zł, jeśli chcą skorzystać z dwudniowego „pakietu podróżnika” w ramach pierwszej klasy.

Podróż historycznym pociągiem zapowiada się niezwykle emocjonująco. Trasa obejmuje przelot przez takie miejscowości jak Osie i Chojnice, a także przemarsz przez nieczynną linię kolejową Człuchów – Przechlewo – Człuchów. Pociąg będzie jechał dalej, mijając Szczecinek oraz Miastko. Powrotna trasa uwzględnia przejazd przez Trójmiasto i nieczynną linię Kwidzyn – Prabuty – Kwidzyn.

Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Transportu Drogowego, które odpowiada za organizację tego wydarzenia, informuje, że bilety w pierwszej klasie już się wyprzedały. Niemniej jednak istnieje jeszcze możliwość zakupu biletów na klasę pierwszą za 650 zł oraz biletów odcinkowych, na przykład z Bydgoszczy do Chojnic, które kosztują od 120 zł.