Odsłonięcie zwycięzców festiwalu miłośników podróży

Rozstrzygnięto laureatów tegorocznej edycji Festiwalu Podróżnicy. W centrum uwagi stanęli: Katarzyna Barejko oraz Marcin Chyc-Magdzina, Julita Ilczyszyn wraz z Wojciechem Ganczarkiem.

Jest to już tradycja, że przez okres dwóch dni tłumy słuchaczy absorbuje historie o wyruszaniu na nieznane tereny świata, podziwiając fotografie oraz filmy podczas bydgoskiego Festiwalu Podróżnicy. W sobotę, 16 września, miało miejsce uroczyste wręczenie Halików – nagród festiwalowych.

Podczas trzynastej edycji Festiwalu Podróżnicy, mającego miasto Bydgoszcz za głównego partnera, uczestnicy mogli przenieść się w każdy niemalże zakątek świata, zobaczyć oceany czy też szczyty Himalajów. Swoje doświadczenia z wyprawy na K2, której finałem było zdobycie jednej z najbardziej niebezpiecznych gór na świecie, podzieliła się znana podróżniczka Monika Witkowska. – Ta wyprawa była dla mnie ostatnim ośmiotysięcznikiem, na który się wspinałam. Himalaje niestety stały się miejscem spoczynku dla wielu moich przyjaciół – wyznała Monika Witkowska, która swoje opowieści zakończyła nawiązaniem do Bydgoszczy. To właśnie na bydgoskim jachcie Solanus pokonała arktyczne Przejście Północno-Zachodnie.