Podążaj ścieżką edukacyjną Białe Błota: nauka i rekreacja na łonie natury

Wyróżniające się drewniane kładki przebiegające nad mokradłami i niewielkimi strumieniami, a także tablice edukacyjne promujące ochronę przyrody i jej mieszkańców – to główne atrakcje leśnej ścieżki edukacyjnej zlokalizowanej w Białych Błotach. Ta ścieżka jest jednym z najlepiej urządzonych takich miejsc na terenie całego regionu, dostosowanych do wymogów turystów pieszych, entuzjastów rowerowych, ale również osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Na całej pięciokilometrowej długości trasy, na 13 przystankach rozmieszczono tablice informacyjne. Tempo pieszej eksploracji tego obszaru szacuje się na około 5 godzin. To sprawia, że turyści mogą spędzić tu cały dzień, poznając i podziwiając lokalną florę i faunę.

Południowy fragment tej edukacyjnej trasy leży na trasie zielonego szlaku turystycznego imienia Wojciecha Rzeźniackiego. Szlak ten łączy Bydgoszcz (zwłaszcza obszar pętli autobusowej znajdującej się na osiedlu Błonie) z miejscowością Tur, położoną nad Starą Notecią Rynarzewską. Trasa biegnie przez zachodnie sektory Puszczy Bydgoskiej, przechodząc również przez miejscowości Murowaniec i Zamość.