Proces dotyczący tragicznego wypadku drogowego w Bydgoszczy wstrzymany do października

Sąd w Bydgoszczy podjął decyzję o odroczeniu wydania wyroku w sprawie tragicznego zdarzenia drogowego, które miało miejsce w tym mieście, argumentując, że jest jeszcze za wcześnie na jego zapadnięcie. Choć początkowo zakończenie procesu przewidywano na sierpień, to postanowiono wezwać biegłego specjalizującego się w rekonstrukcjach wypadków na październikowy termin. W wyniku tego zdarzenia życie straciła 12-letnia dziewczynka.

Zaplanowane na 17 października posiedzenie sądu będzie poświęcone wysłuchaniu eksperta ds. rekonstrukcji wypadków. Jego opinia ma uzupełnić materiał dowodowy i być kluczowym elementem w procesie dotyczącym tragedii drogowej, która rozegrała się w Bydgoszczy. Początkowo, planowano zakończyć całe postępowanie już 31 sierpnia.

Wypadek, który jest przyczyną trwającego procesu, miał miejsce w czerwcu 2021 roku na rondzie Inowrocławskim. W jego wyniku zginęła 12-letnia Wiktoria, a 83-letni Marian K. został ranny. Oskarżeni w tej sprawie to Ryszard M. i Roman S., kierowcy biorący udział w tym tragicznym zdarzeniu.