Bydgoszcz w oczekiwaniu na Festiwal Nauki: co przygotowują uczelnie?

Przekształcając miasto w prawdziwą arenę naukowych doświadczeń, Bydgoszcz rozpoczyna odliczanie do kolejnego Festiwalu Nauki. Wśród atrakcji zaplanowanych na festiwal znajdują się, m.in., eksperymenty naukowe, pokazy interaktywne, gry edukacyjne oraz wykłady i warsztaty specjalistyczne. Za organizację tegoż wydarzenia odpowiadają wspólnie pięć renomowanych bydgoskich uczelni.

Zaangażowanie społeczności akademickiej miasta w sprawę popularyzacji nauki jest zauważalne. Przygotowania do Bydgoskiego Festiwalu Nauki są w pełnym toku. Świetnie wyposażone i cenione w kraju Politechnika Bydgoska, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Collegium Medicum, Bydgoska Szkoła Wyższa oraz Wyższa Szkoła Gospodarki to instytucje, które będą kształtować program festiwalu.

Pierwszego dnia festiwalu wszystkie zaplanowane działania będą miały miejsce na terenie uczelni. Z kolei weekend będzie należał do Młynów Rothera – to tam odbywać się będą różnorodne eksperymenty, wykłady i prezentacje. – Z pewnością każdy festiwalowy gość, niezależnie od wieku, znajdzie coś interesującego dla siebie – zapewnia Paulina Wenderlich, reprezentantka Bydgoskiego Festiwalu Nauki.

Organizatorzy festiwalu zdradzili już nieco szczegółów dotyczących tego, jakie atrakcje czekają na mieszkańców miasta podczas nadchodzącego wydarzenia.