Otwarcie Drogi św. Jakuba w Bydgoszczy: Kolejne miasto na szlaku pielgrzymkowym do Santiago de Compostela

Co roku, ludzie z całego świata podążają pielgrzymkową ścieżką do Santiago de Compostela w Hiszpanii, gdzie spoczywa św. Jakub Apostoł. Właśnie tam jest umiejscowione jedno z najważniejszych celów pielgrzymek na świecie. W sobotę, przed bazyliką pw. św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy, odbyła się ceremonia otwarcia nowego odcinka tej znanej Drogi św. Jakuba.

Podczas takiej pielgrzymki nie tylko miejsce docelowe ma znaczenie, ale również sama trasa podróży. Od teraz, uczestnicy pielgrzymki będą mogli rozpocząć swoje wojaże do Santiago de Compostela prosto z Bydgoszczy, przechodząc przez Mogilno. Dzięki temu, Bydgoszcz stała się kolejnym miastem na mapie tego prestiżowego szlaku pielgrzymkowego, który prowadzi do grobu św. Jakuba w hiszpańskim Santiago de Compostela.

Ceremonię otwarcia nowego odcinka Drogi św. Jakuba obserwowali nie tylko mieszkańcy Bydgoszczy, ale także reprezentanci innych miast i miejscowości znajdujących się na nowo powstałym szlaku. Są to między innymi Brzoza, Lubostroń, Pakość, Mogilno i Barcin – wskazała Maria Lorentowicz-Zagalak, parafianka Bazyliki pw. św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy.