Podsumowanie wyników wyborczych w Bydgoszczy: Koalicja Obywatelska liderem, PiS na drugim miejscu

Koalicja Obywatelska jest na czele listy partii, które zdobyły najwięcej głosów podczas ostatnich wyborów w Bydgoszczy. Zdecydowanie wyprzedza partie, które stanowią najbliższą konkurencję, zwłaszcza Prawo i Sprawiedliwość. Ciekawostką jest to, że największą popularność w ramach tych dwóch komitetów zdobyły osoby, które nie były ich numerami jeden. Lewica również może pochwalić się dobrymi wynikami.

Dane dotyczące tego, jak mieszkańcy Bydgoszczy zdecydowali o rozdaniu swoich głosów, zostały zebrane na podstawie informacji udostępnionych przez Państwową Komisję Wyborczą. Do poniedziałkowego poranka (16 października), udało się przeliczyć głosy z 59 spośród 208 obwodów, co stanowi 28,37% wszystkich oddanych głosów na terenie miasta.

Na chwilę obecną, zgodnie z danymi PKW, Koalicja Obywatelska jest liderem wyborów w Bydgoszczy z wynikiem 39,08% poparcia. Tym samym partia ta znacząco wyprzedza Prawo i Sprawiedliwość, które zebrało 26,47% głosów mieszkańców. Wskazuje to na znaczącą różnicę pomiędzy tymi dwiema partiami. Interesujące jest również to, że Nowa Lewica uzyskała większe poparcie w Bydgoszczy niż sugerowałyby wyniki sondaży ogólnopolskich – aż 12,23%.