Potężne zderzenie na trasie nr 25: Tragiczny bilans wypadku

W sobotnie popołudnie, 14 października, na drodze krajowej nr 25 w miejscowości Borkowo niedaleko Inowrocławia doszło do tragedii. Nieopodal Jaksic (powiat inowrocławski) jedno z dwóch pojazdów, jakie uległy wypadkowi, zderzyło się z siłą z przydrożnym drzewem. Niestety, skutkiem tego potężnego uderzenia była śmierć jednej osoby oraz ranny pasażer.

Szlak między Bydgoszczą a Inowrocławiem na trasie DK25 jest notorycznie obleganą i stosunkowo wąską drogą, co niestety przekłada się na wielką liczbę incydentów drogowych. Tym razem, nie inaczej – kolejna tragedia miała miejsce właśnie tu, w przedwyborczą sobotę. Przed godziną 16:30 doszło do kolizji trzech samochodów osobowych – opel, volkswagen oraz bmw. To ostatnie pojazd został wręcz rozbity na kawałki po zderzeniu z drzewem.

Nie obyło się bez ofiar. W wyniku dramatycznego zdarzenia jedna osoba straciła życie, a druga została ranna. Natychmiast po wypadku na miejsce został skierowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, aby udzielić pomocy poszkodowanemu. Na miejscu natychmiast pojawiły się także jednostki straży pożarnej – aż pięć zastępów – oraz policja.