Sezon zimowy na lotnisku w Bydgoszczy: więcej rotacji, ale bez nowych kierunków

Lotnisko w Bydgoszczy zapowiada początek sezonu zimowego. W tym okresie pasażerowie nie mogą liczyć na dodatkowe kierunki, jednak lotnisko zaoferuje więcej połączeń lotniczych. Nowy harmonogram lotów będzie obowiązywał do końca marca, a konkretnie do ostatniej soboty tego miesiąca.

W planach na zimę irlandzka linia lotnicza Ryanair postanowiła zintensyfikować kursy do brytyjskiego Birmingham. Loty do tego miasta będą odbywały się czterokrotnie w ciągu tygodnia, a mianowicie we wtorki, środy, piątki i niedziele. Przewoźnik ten będzie również oferował dwukrotne połączenia do Bristolu w poniedziałki i soboty oraz loty do irlandzkiego Dublina w czwartki i niedziele. Dodatkowo, Ryanair zapewni też kursy do dwóch londyńskich portów lotniczych. Rejsy do Londynu Luton będą dostępne w poniedziałki i soboty, natomiast do Londynu Stansted – w poniedziałki, piątki, soboty i niedziele. Szczegółowe informacje na temat oferty linii Ryanair przekazał Mateusz Dul, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Zimą pasażerowie będą mogli skorzystać również z oferty Wizz Air, który zaplanował loty do londyńskiego Luton. Połączenia te będą realizowane każdego poniedziałku oraz piątku.