Trwa kampania społeczna z nagrodą finansową dla najbardziej zaangażowanej gminy

Właśnie trwa inicjatywa społeczna pod nazwą „Budź się, swój głos oddać musisz”, prowadzona przez Metropolię Bydgoszcz, której celem jest mobilizacja wyborców do udziału w zbliżających się wyborach. Budzik umieszczony na Starym Rynku stanowi kluczowy symbol tej akcji. Najaktywniejsza gmina, która osiągnie najwyższą frekwencję w nadchodzących niedzielnych wyborach, zostanie nagrodzona przez Metropolię Bydgoszcz kwotą 10 tys. zł. Środki te mają być przeznaczone na sfinansowanie imprezy rozrywkowej dla mieszkańców nagrodzonej gminy.

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz przypomina, że uczestnictwo w wyborach to nie tylko prawo każdego obywatela pełnoletniego, ale również jego obowiązek. Dlatego właśnie zorganizowano konkurs profrekwencyjny. Gmina, która 15 października wykaże największą aktywność w wyborach parlamentarnych, otrzyma od Metropolii Bydgoszcz wsparcie finansowe w wysokości 10 tys. zł na organizację wydarzenia rozrywkowego dla swoich mieszkańców.

Akcja skierowana jest do wszystkich mieszkańców Bydgoszczy oraz 17 okolicznych gmin, w których łącznie mieszka 600 tys. osób. Wśród gmin objętych działaniami profrekwencyjnymi są między innymi Białe Błota, Dobrcz, Kcynia, Nakło nad Notecią czy Sicienko.