Wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy w zakładach PESA Bydgoszcz SA

Dzisiejsza wizyta Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy, odbyła się w siedzibie PESA Bydgoszcz SA. Podczas spotkania z zarządem oraz reprezentantami pracowników zakładu, Prezydent miał okazję poznać tętniące życiem przedsiębiorstwo.

PESA cieszy się mianem największego i najbardziej nowoczesnego producenta taboru kolejowego w naszym kraju. Andrzej Duda z radością podkreślał, że jest to prawdziwe powód do dumy, każdego Polaka. Z wielkim zadowoleniem zauważył także nieprzerwany rozwój firmy, który objawia się poprzez ciągłe zwiększanie produkcji oraz wprowadzanie na rynek wyjątkowo nowoczesnego sprzętu kolejowego.

Na uwagę zasługuje fakt, że PESA coraz częściej zdobywa zagraniczne rynki. Jak zauważył Prezydent, to świadczy o dynamicznym rozwoju firmy. Produkty wytwarzane przez bydgoski zakład są coraz bardziej rozpoznawalne w Europie, zwłaszcza na obszarze Trójmorza.

Andrzej Duda podkreślił swoje gratulacje dla PESA za jej rozwój i wyraził zadowolenie z faktu, że w Polsce działają tak innowacyjne firmy. Zaznaczył, że produkty wytwarzane przez PESA są na najwyższym, światowym poziomie.