Bydgoszcz w kręgu zainteresowań twórców Monopoly – czy powstanie lokalna wersja gry planszowej?

Władze Bydgoszczy prowadzą negocjacje dotyczące stworzenia specjalnej edycji popularnej gry planszowej Monopoly, która byłaby dedykowana temu miastu. Gra miałaby zawierać charakterystyczne dla Bydgoszczy elementy i stanowić jedyną w swoim rodzaju pamiątkę z pobytu w tym mieście. Michał Sztybel, zastępca prezydenta Bydgoszczy, potwierdził, że rozmowy na ten temat są już w toku.

Planem jest, aby Bydgoszcz stała się oficjalnym i rozpoznawalnym miejscem na planszy gry Monopoly. W skład tej wersji gry miałyby wejść najważniejsze atrakcje bydgoskiego miasta, które gracze mogliby „odwiedzać”, „kupować” i inne. Sztybel zapowiedział, że negocjacje z producentem gry są już w toku. Jak podkreśla, większość dużych miast ma już swoje wersje tej znanej gry planszowej.

Gdyby projekt doszedł do skutku, Monopoly: Bydgoszcz mógłby stać się atrakcyjnym turystycznym gadżetem. Gra mogłaby być dostępna do zakupu w różnych punktach miasta, takich jak Centrum Informacji, biblioteki, sklepy Empik a także sklepy z zabawkami dla dzieci. Jak przyznał Sztybel, obecnie trwają wstępne rozmowy na ten temat.

Pierwszym polskim miastem, które doczekało się swojej wersji gry Monopoly, była Gdynia. Toruń zyskał swoją lokalną edycję popularnej gry planszowej w 2017 roku.