32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy niesie pomoc dla oddziałów pulmonologicznych

Pragniemy poinformować o rozpoczęciu przygotowań do kolejnej, trzydziestej drugiej już edycji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To niecodzienne wydarzenie, które odbędzie się 28 stycznia 2024 r., skupi na sobie spojrzenia wielu osób gotowych włączyć się w akcję charytatywną. Tłumy wolontariuszy będą zbierać fundusze pod hasłem „Tu wszystko gra OK!” i głównym celem tegorocznej edycji będzie wsparcie oddziałów dla pacjentów z problemami pulmonologicznymi po okresie pandemii. Akcja skierowana jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Autorka niniejszej relacji, obecnie studiująca na UKW, będzie pełnić funkcję wolontariuszki już szósty rok z rzędu.

Zgromadzone podczas finału pieniądze mają zostać przeznaczone na zakup niezbędnych urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych służących opiece nad dziećmi i dorosłymi. Autorka tekstu zdradza, że angażuje się w działania WOŚP już od pięciu lat i także tym razem nie zamierza się wycofać.

Od kiedy tylko dowiedziała się o istnieniu WOŚP, będąc jeszcze małą dziewczynką, postanowiła w przyszłości włączyć się w akcję. Od czasów szkolnych w liceum stała się aktywną uczestniczką tej charytatywnej inicjatywy. Motywuje ją przekonanie, że każdy wpływ na tę sprawę jest wartościowy, chociaż zdaje sobie sprawę z podzielonych opinii na temat WOŚP. Niektórzy nie potrafią znaleźć miejsca dla WOŚP w swoim systemie wartości, jednak dla wielu osób ten dzień to okazja do wykazania solidarności i niesienia pomocy innym. Już teraz autorka zarejestrowała się w lokalnym sztabie i czeka na odbiór identyfikatora oraz puszki, które posłużą jej do zbierania datków od osób pragnących wspomóc szpitale i placówki medyczne.