Tragiczne zderzenie dwóch samochodów na drodze krajowej nr 10 w Przyłubiu powoduje śmierć jednej osoby

W wyniku tragicznego zdarzenia, które miało miejsce na drodze krajowej numer 10 w okolicy Przyłubia (powiat bydgoski, gmina Solec Kujawski), odnotowano pięć ofiar. Jedna z poszkodowanych osób, pomimo wszelkich starań medyków o jej ożywienie, nie przetrwała. Incydent ten skutkował całkowitym zamknięciem drogi, a ruch na niej został przywrócony dopiero koło godziny 13.

Informacje o zdarzeniu z 291. kilometra drogi krajowej nr 10 wpłynęły do służb ratunkowych w poniedziałek o godzinie 7:13. Na miejscu doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych – Skody i Citroena.

Natychmiast po otrzymaniu informacji, na miejsce zostało skierowanych pięć zespołów straży pożarnej – jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Solec Kujawski, a także Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy oraz samochód operacyjny z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy. Dodatkowo przybyły tam także służby policyjne i karetki pogotowia ratunkowego.

Według relacji komisarz Lidii Kowalskiej z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, kierujący pojazdem marki Skoda, z nieznanych jeszcze powodów, zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia z nadjeżdżającym Citroenem Berlingo.