Pieniądze z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego inwestowane w infrastrukturę drogową

Z funduszy pochodzących z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego finansowane są liczne innowacyjne projekty, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców. Wśród nich znalazły się m.in. nowoczesne systemy oświetleniowe, zabezpieczone i dobrze doświetlone przejścia dla pieszych oraz kompleksowa modernizacja skrzyżowania ulic Ugory i Podgórnej w Bydgoszczy. To mieszkańcy decydowali, na które inicjatywy zostaną przeznaczone środki.

30 listopada, w czwartkowy południowy dzień, zakończyły się obrady obecnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. To właśnie podczas nich wybierane są projekty do realizacji, a niektóre z nich są już w trakcie realizacji lub zostały zrealizowane na podstawie decyzji podjętych w poprzednich edycjach. Przykładem może być tu Szwederowo, gdzie obecnie następuje gruntowna przebudowa infrastruktury drogowej.

Duże zmiany zachodzą również na ulicy Ugory, gdzie wprowadzane jest nowe oświetlenie. Dodatkowo powstaje tam nowe, dobrze oświetlone przejście dla pieszych w pobliżu przystanku autobusowego. Wprowadzenie takiego rozwiązania zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo pieszych, a także zwiększy widoczność istniejących przejść dla pieszych dzięki specjalnym lampom skierowanym na pasy. Takie rozwiązania są niezwykle ważne, zwłaszcza podczas jesieni i zimy, kiedy dni są krótsze i warunki widoczności znacznie gorsze. Projekty te stanowią część większego programu mającego na celu poprawę bezpieczeństwa w Bydgoszczy. Według planów, prace powinny zakończyć się jeszcze przed końcem bieżącego roku.