41-letni bydgoszczanin, skazany za sutenerstwo, zatrzymany po roku ucieczki przed wymiarem sprawiedliwości

Bydgoska policja poinformowała o zatrzymaniu 41-letniego mieszkańca miasta, który od roku i pół ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna ten został wcześniej skazany za przestępstwo związane z sutenerstwem, ale nie zgłosił się do odbycia kary więzienia. Informację o działaniach policji przekazała Kamila Ogonowska, przedstawicielka zespołu prasowego policji kujawsko-pomorskiej.

Wina mężczyzny została udowodniona we wrześniu 2022 roku przez sąd w Lublinie. Został on skazany na 18 miesięcy pozbawienia wolności za uczestnictwo w zorganizowanej grupie przestępczej. Grupa ta czerpała korzyści finansowe z organizowania prostytucji, wykorzystując podstępnie kobiety znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej.

Jednakże skazany nie stawił się na wezwanie do odbycia kary w zakładzie karnym. W rezultacie, w grudniu 2023 roku, za mężczyzną wydano list gończy.

Sprawę objęli funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Ich intensywne działania i skrupulatna analiza zgromadzonych informacji doprowadziła do zatrzymania 41-latka. Mężczyzna został aresztowany na jednej z ulic Bydgoszczy, a następnie przetransportowany do aresztu śledczego, skąd nastąpiło jego przekazanie do zakładu karnego.