Kamień węgielny zapoczątkował budowę nowego obiektu przemysłowego TFKable w Bydgoszczy

Sygnalizując start nowego projektu przemysłowego, firma TFKable mieszcząca się w Bydgoszczy, umieściła kamień węgielny pod budowę swojego najnowszego obiektu. Zauważalne są już pierwsze efekty tej rozległej inwestycji patrząc z ulicy Fordońskiej na rosnące struktury budowlane między istniejącymi już obiektami.

Projekt ten obejmuje konstrukcję nowoczesnej wieży technologicznej, której wysokość ma osiągnąć 53 metry. To porównywalna wysokość z 17-piętrowym budynkiem. Najwyższa obecnie struktura w Bydgoszczy, River Tower znajdujący się nad Brdą, ma 20 pięter i mierzy 64 metry.

TFKable to jedno z czołowych przedsiębiorstw produkcyjnych w Bydgoszczy, znane od ponad stu lat. Pierwsze obiekty tego zakładu powstały na początku XX wieku, a firma założona w 1920 roku jest najstarszą polską fabryką kabli, która działa do dziś. Obecnie zakład bydgoski jest jednym z siedmiu obiektów produkcyjnych Grupy TFKable, będącej czołowym dostawcą rozwiązań dla sektora przesyłu energii elektrycznej drogą morską.

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego, symbolizującego początek nowego projektu inwestycyjnego, odbyła się na terenie bydgoskiego zakładu TFKable przy ul. Fordońskiej. Firma Dekpol Budownictwo została wybrana jako generalny wykonawca tej ważnej inwestycji.