Nowoczesna siedziba Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo od teraz na ul. Wojska Polskiego 4F

16 stycznia 2024 roku zainaugurowało nową erę dla Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo, który rozpoczął swoje działania w odnowionym budynku usytuowanym przy ulicy Wojska Polskiego 4F w Bydgoszczy. Ich nowa siedziba w pełni wyposażona jest we współczesne i praktyczne urządzenia, projektowane z uwzględnieniem potrzeb wszystkich klientów.

Decyzja o relokacji Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo do budynku na ulicy Wojska Polskiego 4F zapadła w lipcu 2019 roku. Budynek wymagał jednak gruntownego remontu i adaptacji przestrzeni do wymogów specyficznej pracy poszczególnych pionów komisariatu.

Prace modernizacyjne, które uwzględniały również potrzeby osób niepełnosprawnych, zostały ukończone w grudniu 2023 roku. Z nadejściem nowego 2024 roku rozpoczęło się porządkowanie i wyposażanie budynku w sprzęt kwaterunkowy, teleinformatyczny oraz łącznościowy.

Rok 2024 przyniósł również zmianę miejsca pracy dla wszystkich policjantów i pracowników komisariatu. Od 16 stycznia tego roku, wszyscy z nich pracują w odnowionej siedzibie przy ulicy Wojska Polskiego 4F w Bydgoszczy, gdzie również są obsługiwani wszyscy petenci.